7-ti dílný seriál o Reishi

Reishi seriál

ZDE

Využijte naši poradnu

Spolupracujeme s několika odborníky klasické a i tradiční čínské medicíny. Pro sestavení správné kombinace a dávkování přípravků z léčivých hub využijte naši poradnu.

Osvědčené produkty

Vybrat produkt z hub není úplně snadné. Často se liší způsobem zpracování hub, sílou extraktu atd.. Léčivé houby jako cordyceps nebo reishi jsou navíc velmi drahou komoditou a  i dobře prodejnou značkou. Ne všechny produkty s nálepkou "REISHI" jsou ale kvalitní. Podívejte se jaké produkty jsou podle našich zkušeností účinné.

Ganoderma - Reishi

Tatvické hodiny

Tatvické hodiny

Zjistěte jaká tatva vás právě ovlivňuje.

> Nacházíte se zde: Reishi / Reishi a současná medicína

Reishi a současná medicína

Skeptici možná budou zpochybňovat téměř zázračné účinky Reishi (Ganoderma lucidum) popisované tradiční čínskou medicínou. Jenže Reishi byla za poseldních třicet let podrobena velmi detailnímu zkoumání na špičkových vědeckých pracovištích ve různých částech světa.
Výzkumy ukazují, že polysacharidy beta 1,3 - D glucany výrazně zvyšují množství makrofágů, tzv. T-buněk, což má velký význam pro lidi s AIDS a jinýmy poruchamy imunity.

Podpora imunity pomocí Reishi, často způsobuje zázraky v prevenci a léčení nádorových onemocnění, protože právě T-buňky jsou za likvidaci nádorů odpovědné. Al ereishi dokáže bojovat proti nádorům i dalšími způsoby. Kromě podpory imunitního systému,glukany v reishi pomáhají imunitním buňkám označit nádorové buňky a tím usnadní jejich likvidaci T-buňkami.
Jedna z dalších látek obsažených v Reishi, cantahaxatin, zpomaluje růst nádorových buněk. Díky užásným léčivým schopnostem v oblasti onkologie, je v Japonsku státními orgány zdravotnictví reishi uznávána jako podpůrná terapie léčby rakoviny.

Kromě onkologických onemocnění, můž reishi pomoci v boji s dalším zákeřným zabijákem: kardiovasklulární onemocnění. Reishi působí na srdce a cévní systém v mnoha rovinách. Obsahuje v hojné míře látky, které působí na srdce ochranně. Jsou to zejména steroly,ganoderické kyseliny, kumarin, manitol a polysacharidy. Odborníci se domívají, že obzvláště ganderické kyseliny snižují hladinu triglyceridů, odstraňují nadbytečný cholesterol z krve, snižují krevní tlak, snižují lepivost krevních destiček a dokonce pomáhají upravovat arytmii. Podel studie, kterou ve své knize "Srdeční onemocnění" zmiňuje Burton Goldberg, z 54 lidí léčících se na vysoký krevní tlak a nereagujících na běžnou léčbu, kteří brali extrakt z Reishi třikrát denně po dobu čtyř týdnů to vedlo k výraznému zlepšení u všech z nich.

Mimo nejvážnější onemocnění jako infekční nemoci, rakovina nebo srdečně cévní onemocnění, může reishi pomáhat v odstraňování řady méně závažných potíží.

Například alergie. Japonští vědci potvrdili, že lanostan v reishi působí proti vylučování histaminu.
Reishi dokáže výrazně pomoci při zánětech kloubů a bolestech svalů. Podle výzkumů doktora Stavinhoa z university v Texasu je reishi stejně účiná jako 5 mg hydrokortisonu, ale bez vedelších účinků.

Další významný účinek, který potvrzuje současná medicína je léčba úzkosti a nepsavosti.
Doktor Ray Sahelia potvrzuje, že reishi dokáže uklidňovat mysl, zlepšovat paměť, koncentraci a pozornost.